Senarai Pemenang Anugerah Grammy Ke-66 - Glam Malaysia
Senarai Pemenang Anugerah Grammy Ke-66

Senarai Pemenang Anugerah Grammy Ke-66

Taylor Swift membawa pulang trofi Album Terbaik pada Anugerah Grammy tahun ini untuk album Midnights.

Ini merupakan kemenangan keempatnya di Anugerah Grammy, sekali gus melakar sejarah sebagai artis paling banyak memenangi kategori dambaan itu. Dia turut membawa pulang trofi album vokal pop terbaik.

SZA dicalonkan paling banyak pada Anugerah Grammy 2024 dengan sembilan pencalonan termasuk album, rekod dan lagu terbaik. Dia berjaya memenangi tiga anugerah termasuk Lagu R&B Terbaik untuk Snooze.

Anugerah Grammy sekali lagi diadakan di Crypto.com Arena, Los Angeles dan dihoskan oleh Trevor Noah buat kali keempat.

Berikut calon dan pemenang Anugerah Grammy tahun ini

 

ALBUM OF THE YEAR

Jon Batiste – World Music Radio
Boygenius – The Record
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation
Lana Del Rey – Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd
Janelle Monáe – The Age of Pleasure
Olivia Rodrigo – Guts
Taylor Swift – Midnights *PEMENANG
SZA – SOS

RECORD OF THE YEAR

Jon Batiste – Worship
Boygenius – Not Strong Enough
Miley Cyrus – Flowers *PEMENANG
Billie Eilish – What Was I Made For? from Barbie: The Album
Victoria Monét – On My Mama
Olivia Rodrigo – Vampire
Taylor Swift – Anti-Hero
SZA – Kill Bill

BEST NEW ARTIST

Gracie Abrams
Fred again..
Ice Spice
Jelly Roll
Coco Jones
Noah Kahan
Victoria Monét *PEMENANG
The War and Treaty

 

SONG OF THE YEAR

Lana Del Rey – A&W
Taylor Swift – Anti-Hero
Jon Batiste – Butterfly
Dua Lipa – Dance the Night from Barbie
Miley Cyrus – Flowers
SZA – Kill Bill
Olivia Rodrigo – Vampire
Billie Eilish – What Was I Made For? from Barbie *PEMENANG

 

BEST POP VOCAL ALBUM

Kelly Clarkson – Chemistry
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation
Olivia Rodrigo – Guts
Ed Sheeran – “-” (Subtract)
Taylor Swift – Midnights *PEMENANG

 

BEST R&B SONG

Halle – Angel
Robert Glasper featuring SiR and Alex Isley – Back to Love
Coco Jones – ICU
Victoria Monét – On My Mama
SZA – Snooze *PEMENANG

 

BEST COUNTRY ALBUM

Kelsea Ballerini – Rolling Up the Welcome Mat
Brothers Osborne – Brothers Osborne
Zach Bryan – Zach Bryan
Tyler Childers – Rustin’ in the Rain
Lainey Wilson – Bell Bottom Country *PEMENANG

 

BEST MÚSICA URBANA ALBUM

Rauw Alejandro – Saturno
Karol G – Mañana Será Bonito *PEMENANG
Tainy – Data

See also
Ummi Nazeera Dedah Pengalaman Menghidap Kemurungan Ketika Hamil

 

BEST POP SOLO PERFORMANCE

Miley Cyrus – Flowers *PEMENANG
Doja Cat – Paint the Town Red
Billie Eilish – What Was I Made For? from Barbie
Olivia Rodrigo – Vampire
Taylor Swift – Anti-Hero

BEST PROGRESSIVE R&B ALBUM

6lack – Since I Have a Lover
Diddy – The Love Album: Off the Grid
Terrace Martin and James Fauntleroy – Nova
Janelle Monáe – The Age of Pleasure
SZA – SOS *PEMENANG

 

BEST R&B PERFORMANCE

Chris Brown – Summer Too Hot
Robert Glasper featuring SiR and Alex Isley – Back to Love
Coco Jones – ICU *PEMENANG
Victoria Monét – How Does It Make You Feel
SZA – Kill Bill

 

BEST FOLK ALBUM

Dom Flemons – Traveling Wildfire
The Milk Carton Kids – I Only See the Moon
Joni Mitchell – Joni Mitchell at Newport (Live) *PEMENANG
Nickel Creek – Celebrants
Old Crow Medicine Show – Jubilee
Paul Simon – Seven Psalms
Rufus Wainwright – Folkocracy

 

PRODUCER OF THE YEAR, NON-CLASSICAL

Jack Antonoff *PEMENANG
Dernst “D’Mile” Emile II
Hit-Boy
Metro Boomin
Daniel Nigro

 

SONGWRITER OF THE YEAR, NON-CLASSICAL

Edgar Barrera
Jessie Jo Dillon
Shane McAnally
Theron Thomas *PEMENANG
Justin Tranter

 

BEST POP DUO/GROUP PERFORMANCE

Miley Cyrus featuring Brandi Carlile – Thousand Miles
Lana Del Rey featuring Jon Batiste – Candy Necklace
Labrinth featuring Billie Eilish – Never Felt So Alone
Taylor Swift featuring Ice Spice – Karma
SZA featuring Phoebe Bridgers – Ghost in the Machine *PEMENANG

 

BEST DANCE/ELECTRONIC RECORDING

Aphex Twin – Blackbox Life Recorder 21f
James Blake – Loading
Disclosure – Higher Than Ever Before
Romy and Fred again.. – Strong
Skrillex, Fred again.. and Flowdan – Rumble *PEMENANG

 

BEST POP DANCE RECORDING

David Guetta, Anne-Marie and Coi Leray – Baby Don’t Hurt Me
Calvin Harris featuring Ellie Goulding – Miracle
Kylie Minogue – Padam Padam *PEMENANG
Bebe Rexha and David Guetta – One in a Million
Troye Sivan – Rush

BEST DANCE/ELECTRONIC MUSIC ALBUM

James Blake – Playing Robots into Heaven
The Chemical Brothers – For That Beautiful Feeling
Fred again.. – Actual Life 3 (January 1 – September 9 2022) *PEMENANG
Kx5 – Kx5
Skrillex – Quest for Fire

 

BEST TRADITIONAL R&B PERFORMANCE

Babyface featuring Coco Jones – Simple
Kenyon Dixon – Lucky
Victoria Monét featuring Earth, Wind & Fire and Hazel Monét – Hollywood
PJ Morton featuring Susan Carol – Good Morning *PEMENANG
SZA – Love Language

See also
17 Selebriti Paling Menyerlah Di Anugerah Grammy 2024

 

BEST R&B ALBUM

Babyface – Girls Night Out
Coco Jones – What I Didn’t Tell You (Deluxe)
Emily King – Special Occasion
Victoria Monét – Jaguar II *PEMENANG
Summer Walker – Clear 2: Soft Life EP

 

BEST RAP PERFORMANCE

Baby Keem featuring Kendrick Lamar – The Hillbillies
Black Thought – Love Letter
Drake & 21 Savage – Rich Flex
Killer Mike featuring André 3000, Future and Eryn Allen Kane – Scientists & Engineers *PEMENANG
Coi Leray – Players

 

BEST MELODIC RAP PERFORMANCE

Burna Boy featuring 21 Savage – Sittin’ on Top of the World
Doja Cat – Attention
Drake and 21 Savage – Spin Bout U
Lil Durk featuring J Cole – All My Life *PEMENANG
SZA – Low

 

BEST RAP SONG

Doja Cat – Attention
Nicki Minaj and Ice Spice featuring Aqua – Barbie World from Barbie: The Album
Lil Uzi Vert – Just Wanna Rock
Drake and 21 Savage – Rich Flex
Killer Mike featuring André 3000, Future and Eryn Allen Kane – Scientists & Engineers *PEMENANG

 

BEST RAP ALBUM

Drake and 21 Savage – Her Loss
Killer Mike – Michael *PEMENANG
Metro Boomin – Heroes & Villains
Nas – King’s Disease III
Travis Scott – Utopia

 

BEST COUNTRY SOLO PERFORMANCE

Tyler Childers – In Your Love
Brandy Clark – Buried
Luke Combs – Fast Car
Dolly Parton – The Last Thing on My Mind
Chris Stapleton – White Horse *PEMENANG

BEST COUNTRY SONG

Brandy Clark – Buried
Zach Bryan featuring Kacey Musgraves – I Remember Everything
Tyler Childers – In Your Love
Morgan Wallen – Last Night
Chris Stapleton – White Horse *PEMENANG

 

BEST SONG WRITTEN FOR VISUAL MEDIA

Barbie World – Barbie the Album
Dance the Night – Barbie the Album
I’m Just Ken – Barbie the Album
Lift Me Up – Black Panther: Wakanda Forever
What Was I Made For? – Barbie the Album *PEMENANG

 

BEST COMEDY ALBUM

Trevor Noah – I Wish You Would
Wanda Sykes – I’m an Entertainer
Chris Rock – Selective Outrage
Sarah Silverman – Someone You Love
Dave Chappelle – What’s in a Name? *PEMENANG

See also
5 Bual Bicara Paling Canggung Dalam The Ellen DeGeneres Show

 

BEST GLOBAL MUSIC ALBUM

Susana Baca – Epifanías
Bokanté – History
Burna Boy – I Told Them…
Davido – Timeless
Shakti – This Moment *PEMENANG

 

BEST AFRICAN MUSIC PERFORMANCE

Asake and Olamide – Amapiano
Burna Boy – City Boys
Davido featuring Musa Keys – Unavailable
Ayra Starr – Rush
Tyla – Water *PEMENANG

 

BEST MUSICAL THEATER ALBUM

Kimberly Akimbo
Parade
Shucked
Some Like It Hot *PEMENANG
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 

BEST ALTERNATIVE MUSIC ALBUM

Arctic Monkeys – The Car
Boygenius – The Record *PEMENANG
Lana Del Rey – Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd
Gorillaz – Cracker Island
PJ Harvey – I Inside the Old Year Dying

BEST ALTERNATIVE MUSIC PERFORMANCE

Alvvays – Belinda Says
Arctic Monkeys – Body Paint
boygenius – Cool About It
Lana Del Rey – A&W
Paramore – This Is Why *PEMENANG

 

BEST ROCK ALBUM

Foo Fighters – But Here We Are
Greta Van Fleet – Starcatcher
Metallica – 72 Seasons
Paramore – This Is Why *PEMENANG
Queens of the Stone Age – In Times New Roman…

 

BEST ROCK SONG

The Rolling Stones – Angry
Olivia Rodrigo – Ballad of a Homeschooled Girl
Queens of the Stone Age – Emotion Sickness
Boygenius – Not Strong Enough *PEMENANG
Foo Fighters – Rescued

 

BEST METAL PERFORMANCE

Disturbed – Bad Man
Ghost – Phantom of the Opera
Metallica – 72 Seasons *PEMENANG
Slipknot – Hive Mind
Spiritbox – Jaded

 

BEST ROCK PERFORMANCE

Arctic Monkeys – Sculptures of Anything Goes
Black Pumas – More Than a Love Song
Boygenius – Not Strong Enough *PEMENANG
Foo Fighters – Rescued
Metallica – Lux Æterna

 

BEST COUNTRY DUO/GROUP PERFORMANCE

Dierks Bentley featuring Billy Strings – High Note
Brothers Osborne – Nobody’s Nobody
Zach Bryan featuring Kacey Musgraves – I Remember Everything *PEMENANG
Vince Gill and Paul Franklin – Kissing Your Picture (Is So Cold)
Jelly Roll with Lainey Wilson – Save Me
Carly Pearce featuring Chris Stapleton – We Don’t Fight Anymore

 

Lihat senarai penuh pemenang di laman rasmi Grammy.

 

Foto: Getty Images

Baca: Senarai Penuh Pemenang Golden Globes 2024